A magyar reklámadó miatt csökkenhet a Bertelsmann profitja
A Bertelsmann médiavállalat romló profitkilátásokról számolt be az RTL Klubot érintő reklámadó miatt.
A Bertelsmann médiavállalat romló profitkilátásokról számolt be az RTL Klubot érintő reklámadó miatt.
Nyereségük több mint 80 százalékát fizették ki osztalékként a stratégiai megállapodást kötött cégek az elmúlt négy évben. A kormány barátai ezek szerint nem igazán tartották alkalmasnak a hazai üzleti környezetet a profit újrabefektetésére. A cégek növekedése lassul, de legalább egyre több társasági adót fizetnek. A kormányzatban állítólag úgy vélik, itt az ideje átvizsgálni a stratégiai megállapodásokat.
Öt tehetségkutató indul ősztől a magyar tévékben, köztük három vadonatúj formátum. De lesz zsarus dokureality, magyar ifjúsági sorozat, akcióvetélkedő, és egy retro dalos műsor is a csatornák terítékén. Megmutatjuk, milyen tévéműsorokból válogathat ősztől.
Közleményben vonta felelősségre az RTL csoportot a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), mert féléves jelentésében a külföldi befektetők számára elriasztó jelzésnek nevezte a reklámadót. A tárca frusztrált hangú közleménye még az idegen megszállókat, illetve a Magyarországra kényszerített diktatúrát is megemlíti.
Az európai RTL is megérzi a magyarországi reklámadót: a cég részben ezzel az új adófajtával magyarázta, miért romlott a médiabirodalom helyzete egész Európában. A hvg.hu becslései szerint 2015-ben fog a leginkább fájni a reklámadó az RTL-nek, amikor a magyar tévétársaságot érintő elvonás a 8,6 milliárd forintot is elérheti.
A felcsúti polgármester egyik földjén igencsak elburjánzott a tiltott gaz. Az érintett földdarabot Mészáros Lőrinc egyik cége, a Búzakalász 66 Kft. kezeli, amely 2013-ban kétmilliárd forintos árbevételt produkált.
Már tavaly felnyomták kormányzati körökből az RTL-t a tévétársaság tulajdonosainál. A kormány 2012 óta figyelte a tévé híradóit, mert úgy látta, „elfogult”, „ellenséges” vele szemben az adó. Az RTL Klub a kritikák nyomán tavaly átvilágította a hírműsorait, és arra jutott, hogy a Fidesz és a kabinet elvárásainak képtelenség megfelelni. Megnéztük, mi volt RTL és a kormány közti nyílt háború előzménye.
A magyar médiaszabadság utolsó bástyájaként emlegeti a német lap az RTL Klubot. A Handelsblatt szerint az RTL anyavállalata "a Deutsche Telekommal ellentétben nem adja fel az Orbán Viktor vezette jobboldali populista kormánnyal folytatott küzdelmet a médiaszabadságért".
Valóban Amerikában van, de nem vándorolt ki a Story4 híradósa, szeptemberre családjával együtt hazatér. Ugyanakkor megérti, hogy valaki külföldön keresi a boldogulást, mivel idehaza szerinte lesújtóak az állapotok. Az RTL is csak "celofánembereket" futtat – mondta.